20.02.2015

Společnost DEFEND INSURANCE GROUP získala cenu Superbrands 2015

Začátkem měsíce února vyhlásil nezávislý program Superbrands seznam nejlepších značek působících v ČR. Spotřebitelé a následně odborná porota Superbrands Brand Council ohodnotili cenou Czech Superbrands 2015 značku DEFEND.

Jedním z hlavních cílů Superbrands Česká republika je seznámit odbornou i širší veřejnost s historií úspěchu nejpopulárnějších značek. Děje se to na základě nezávislých preferencí zákazníků a hodnocení odborné poroty, kterou tvoří největší odborníci z oblasti komunikace, médií, patentů, brandingu, PR a marketingu. Používají při tom kritéria jako jsou síla a povědomí o značce, loajalita zákazníků, pověst a tradice.

Superbrands není soutěž, do které je možné se přihlásit, značka musí být nominována. A právě v tom spočívá její exkluzivita. Hodnocení a nominace značek probíhá na základě identických kritérií dnes už téměř v devadesáti zemích světa včetně Česka a Slovenska. V České republice se systém výběru značek odehrává ve čtyřech etapách. Nejprve Český patentový úřad uvolní databázi přibližně jednoho milionu registrovaných obchodních značek, z nichž je vyčleněno padesát tisíc nejrespektovanějších jmen. Z nich švédská společnost Bisnode specializující se na získávání obchodních informací vytvoří užší výběr dvou tisíc značek. S tímto seznamem pak výzkumná agentura GfK provede průzkum mezi spotřebiteli o povědomí vybraných značek a na základě průzkumu je výběr zúžen na 1000 nejznámějších značek. Z těch rada Superbrands vybírá finalisty. Cíl programu je jasný. Seznámit nejen odbornou, ale i širokou veřejnost s historií nejpopulárnějších značek.