05.11.2020

Prodloužené záruky pomohou s napjatým rodinným rozpočtem

Nečekané výdaje obzvláště v období koronavirové krize mohou těžce zasáhnout rodinný rozpočet. Jak vyplývá z průzkumu České bankovní asociace (ČBA), každá třetí česká domácnost přišla o jeden či část z příjmů a 4 % domácností přišly dokonce o všechny příjmy. V takové situaci mohou být více než užitečné prodloužené záruky.

Podle ČBA nedostačující nebo žádnou finanční rezervu při propuknutí jarní vlny pandemie přiznalo 24 % Čechů. Nečekaný výdaj například v podobě porouchaného automobilu by tak pro ně mohl být velice nepříjemný, obzvláště v případě, že auto potřebují například ke své práci nebo s ním do práce dojíždějí.

Podle odborníků bychom měli mít pro situace jako je výpadek příjmů stranou odloženo alespoň šestinásobek měsíčních výdajů celé domácnosti. Rezerva v takové výši nám dává prostor jednat bez stresu a vyvarovat se unáhlených kroků. Ne každé domácnosti se však takovou rezervu daří mít. Pro případ náhlých oprav automobilů mohou být užitečné prodloužené záruky DEFEND INSURANCE GROUP. Zákazník tak nebude muset sahat po nepříjemných řešeních jako je spotřebitelský úvěr či půjčka od rodiny a přátel.

Neocenitelný klid v mysli

Prodloužené záruky DEFEND Car Protect kryjí náhlé poruchy vnitřních mechanických, elektrických či elektronických součástek vozidel. Nabízí šest programů s vysokou variabilitu, díky čemuž je možné si je přizpůsobit na míru. Volí se pojistná doba, limity pojistného plnění, limit najetých kilometrů za rok i spoluúčast. Přidaná hodnota pro majitele vozů i jejich prodejce je vysoká obzvláště v době krize, kdy lidé o svých financích více přemýšlejí a pečlivěji plánují své výdaje.

„Důležitost našich produktů pro zákazníky potvrzují i samotní prodejci, kteří jsou s klienty v každodenním kontaktu. Jak ukázal náš nedávný průzkum, 80 % prodejců nám potvrdilo, že ochrana před náhlými výdaji je důležitým kritériem při samotné koupi vozidla. Naše prodloužené záruky ale zároveň přináší výhody také jejich prodejcům a pomáhají jim pokrýt výpadek příjmů způsobený poklesem prodeje vozů v této nelehké době,“ říká Andrew Quirke, Managing Director DEFEND INSURANCE GROUP.

Přínosy prodloužených záruk pro zákazníky i prodejce jsou zjevné. Zvyšují vzájemnou loajalitu a důvěru mezi oběma skupinami a přinášejí vítaný klid v mysli, který je v době krize neocenitelný. V případě zájmu o prodloužené záruky nás proto neváhejte kdykoliv kontaktovat.