20.11.2020

Prodej vozů se přesouvá na internet

V dnešní době většina zákazníků začíná nákup svého vozu online. O úspěchu prodeje tak rozhodují pouhá kliknutí. Klíčové je tedy odlišit se a nabídnout nakupujícím unikátní zážitek. To umožňuje merchandisingový nástroj DEFEND SpinCar, který přináší 360° prezentaci exteriéru i interiéru vozidla v pohodlí domova.

Ještě v roce 2012 byly fyzické showroomy aut klíčové pro získání zákazníka. Zájemci navštívili před nákupem vozu v průměru 5,4 dealerství. V dnešní době však 93 % nakupujících začíná svůj nákup online a navštíví v průměru pouze 1,6 autosalonu před tím než uskuteční nákup svého vozu. To ještě umocňuje koronavirová pandemie, která donutila prodejce vozů jejich showroomy uzavřít. Klíčové je tedy pro ně zaujmout zákazníka v online prostředí, tam však o jeho pozornost bojuje řada podobných nabídek. Zásadní je tak odlišit se a nabídnout něco navíc.

Možnost zamilovat se do svého nového vozu online nabízí unikátní nástroj DEFEND SpinCar, který umožňuje nakupujícím prohlédnout si jakýkoliv detail exteriéru a interiéru vozidla kdykoliv a kdekoliv chtějí. Zážitek jako z fyzického showroomu je pro ně plně k dispozici na internetu a prokazatelně zvyšuje úroveň jejich zapojení, generuje více potenciálních leadů a v konečném výsledku zlepšuje prodeje.

Měníme fungování v online světě

„DEFEND Spincar zvyšuje čas strávený na stránce o 56 %, snižuje míru okamžitého opuštění stránky o 21 % a přináší růst míry konverze o 42 %. Přenášením zážitku z fyzického showroomu do online světa měníme fungování prodejců v automobilovém průmyslu. Naše řešení umožňuje prodejcům všech velikostí a typů zaujmout, vzdělávat a rozvíjet vztahy s potenciálními kupci, prodávat více vozidel a generovat vyšší marže,“ říká Andrew Quirke, Managing Director DEFEND SOLUTIONS GROUP.

Přestože je DEFEND SpinCar komplexní software, který zahrnuje i marketingové a reportingové nástroje, velmi snadno se ovládá a integruje do současných procesů prodejců. Průměrný uživatel může už za 5 minut vytvořit 360° spin exteriéru, interiéru a detailní snímky vozidla. To je 3–4x rychleji než u jiných fotografických metod a celá prezentace může být online v průměru již za 15 minut.

DEFEND SpinCar navíc nabízí možnost prezentace doplňkových pojistných a finančních produktů přímo u vozidla, a umožňuje tak zvýšit prodej těchto produktů a kompenzovat ušlý zisk způsobený koronavirovou krizí. Právě fáze počátečního vyhledávání informací o vhodném vozidle a prodejci je totiž ideální čas, aby se zákazníci seznámili také s hodnotou dodatečné ochrany.

V případě zájmu o DEFEND SpinCar nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.