23.11.2023

Pojištění vozidla z půjčovny: Cestujte s maximálním pohodlím

Uniknout sychravému počasí na dovolenou v zahraničí láká mnohé. Půjčení automobilu je skvělou volbou pro maximální zážitky. Avšak neměli byste opomenout důležitý krok - pojištění půjčeného vozidla v zahraničí. Poskytneme vám rady, jak vybrat to nejlepší pojistné řešení pro vaše bezstarostné dobrodružství.Klesá vám nálada při pohledu z okna? Nechte sychravé počasí českého podzimu daleko za sebou a vyrazte alespoň na krátkou dovolenou do zahraničí. Mezi oblíbené evropské destinace, které i na podzim nabízí příjemné klima patří například Španělsko, Portugalsko nebo Itálie. Koupání v moři je už sice jen pro otužilce, tyto destinace toho ale nabízí mnohem více. Ať už milujete památky nebo přírodní krásy, nejjednodušší cestou, jak je objevit je půjčení auta. Abyste však mohli cestovat s maximálním pohodlím a bez starostí, neměli byste zapomenout na pojištění spoluúčasti při zapůjčení vozidla.

V ceně půjčovného už sice obvykle základní pojištění máte, to ale cestovatele nechrání kompletně. Pokud dojde k poškození či odcizení vozu, pojišťovna po vás bude požadovat tučnou spoluúčast. V lepším případě vám k půjčenému vozidlu pojištění spoluúčasti nabídne, bude ale výrazně dražší než, když si ho sjednáte sami ještě před cestou. Cena ale není jediný aspekt, na který byste měli hledět. Důležitý je také rozsah krytí a zákaznický servis.

DEFEND Car Hire XS: Nejširší krytí na trhu pro vaše půjčené auto

Nejširší krytí na českém trhu nabízí pojištění půjčeného auta, respektive pojištění spoluúčasti na škodě půjčeného auta, DEFEND Car Hire XS, a to až do výše 175 000 Kč. Navíc zahrnuje i části vozu, které jsou nejvíce náchylné na poškození jako jsou pneumatiky, čelní sklo, střecha či podvozek. A DEFEND Car Hire XS vás chrání i v případě chybného tankování nebo ztráty klíčů od vozu. To vše už od 26 korun na den. Celkovou cenu pojištění pro vaši cestu, si můžete nezávazně spočítat v online kalkulačce.

„Mnoho cestovatelů si neuvědomuje, že většina smluv na pronájem vozidel v sobě skrývá vysokou spoluúčast. Pokud vám vlítne kamínek do okna, odřete disky při parkování nebo v úzké uličce karoserii, půjčovna si strhne z vaší kreditní karty zmíněnou spoluúčast, která může dosahovat až několik desítek tisíc korun. S naším pojištěním vozidla z půjčovny DEFEND Car Hire XS se však nemusíte žádného vnějšího poškození, nehody či krádeže vozu bát. Máme nadstandadní limit pojistného plnění a kryjeme i části vozu, které má konkurenční pojištění ve výlukách,“ vysvětluje Josef Jehlík, expert na online prodej z DEFEND INSURANCE GROUP s tím, že pojištění platí v jakékoliv půjčovně téměř po celém světě.

Pojistné podmínky i řešení škody kompletně v češtině

U každého pojištění je klíčový zákaznický servis a rychlé a snadné řešení škody. S DEFEND Car Hire XS si můžete cestování užít s maximálním komfortem. Na rozdíl od pojištění v autopůjčovně, si ho sjednáte během pár minut online kompletně v češtině. Stačí uvést jen údaje o hlavním řidiči a můžete vyrazit na cesty. Pokud by došlo ke škodě, vše opět budete řešit ve svém mateřském jazyce. Jednoduše vyplníte jednoduchý online formulář pro hlášení škody a DEFEND se o vše postará.
 
Zdroj: Lidovky.cz