08.09.2020

Důležitost pojistných produktů DEFEND pro prodejce vozidel stoupá

Koronavirus zasáhl celou řadu průmyslových odvětví včetně automobilového. Prodejci vozidel tak musí více vyhledávat dodatečné zdroje příjmů, a právě příjmy z produktů DEFEND INSURANCE jsou pro ně nyní důležité více, než kdy dříve.

Prodej vozidel se během pandemie a následné karantény v podstatě zastavil a nyní se jen pomalu odráží z dlouhodobých minim. Zákazníci jsou v době nadcházející ekonomické krize opatrní a jen pomalu se vrací do showroomů prodejců vozidel. Podle statistik Svazu dovozců automobilů pokračoval k červenci 2020 meziroční propad u osobních automobilů o -23,6 %.

DEFEND INSURANCE si dlouhodobě klade za cíl přispívat ke spokojenosti koncových zákazníků a zvýšení ziskovosti našich obchodních partnerů. Zeptali jsme se jich proto, jak jsou pro ně naše produkty důležité v této době.

Téměř 75 % dotázaných partnerů považuje produkty DEFEND za důležité, či velmi důležité pro jejich společnost z hlediska dodatečných příjmů v této době, což svědčí o tom, jak dobře jsou naše produkty přijímány.

Ještě důležitější jsou pro ně však z pohledu zákazníka. Pandemie a následné restrikce způsobily velkou nejistotu ohledně budoucího vývoje ekonomiky, obavy ze ztráty zaměstnání a o rodinné finance celkově. Není tak překvapením, že téměř 80 % považuje v této době jistotu poskytovanou pojistnými produkty DEFEND za klíčovou, jelikož zákazníkům umožňují zmírnit obavy z finanční ztráty či náhlých oprav, které by mohly zasáhnout napjatý rodinný rozpočet.

„Prodloužená záruka je v našem případě důležitý argument při prodeji ojetin. Za dobu naší spolupráce se již jedná o symbiózu, je to nedílná součást prodeje. Nabídka záruky k ojetému autu je pro většinu klientů pozitivní a zvyšuje jejich pocit klidu při představě, co všechno může nečekaně nastat,“ říká Josef Němec, vedoucí prodeje a financování vozidel v DAVO CAR.

Image 1

Produkty DEFEND INSURANCE tak nyní, více než kdy dříve, významně přispívají ke stabilizaci a pomáhají být naším partnerům být vždy o krok napřed, což potvrzuje i Daniel Hončík, vedoucí prodeje AUTOCENTRA DAN a SYN.

„Dlouhodobá spolupráce s DEFEND INSURANCE je pro nás důležitá nejen finančně, ale i v propojení se servisem. Zvyšuje kvalitu i úroveň celkové nabídky našeho autocentra oproti konkurenci,“ uvedl Hončík.

„Jsme velice rádi, že spolupráce s našimi partnery funguje i v této těžké době. U mnoha z nich se ještě zintenzivnila a mohu říci, že děláme vše, abychom jim tuto nelehkou dobu usnadnili. Nedávno jsme například spustili online školící platformu DEFEND LEARNING ACADEMY, abychom jim pomohli maximalizovat přínosy, které naše produkty nabízí,“ říká Andrew Quirke, Managing Director DEFEND INSURANCE GROUP.

Průzkum mezi partnery DEFEND INSURANCE probíhal v srpnu 2020 a zúčastnili se ho prodejci nových i ojetých vozů.