11.08.2017

Dokončení akvizice DEFEND INSURANCE GROUP s.r.o. a jejích poboček

Společnost Ingenasys s.r.o. dnes oznámila, že dokončila akvizici 60% podílu společnosti DEFEND INSURANCE GROUP s.r.o. a jejích poboček (dále jen “DIG” nebo “Společnost”) od DEFEND GROUP a.s. za nezveřejněnou částku.

Ingenasys, která je plně ve vlastnictví managementu DIG, tak nyní drží 95% podíl ve Společnosti. DIG má čtyři dceřiné společnosti (z čehož tři mají status Lloyd’s Coverholder) a šest poboček v České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Během posledních 12 měsíců do 31. července 2017 DIG upsala hrubé pojistné za všechny země v hodnotě 36,5 milionů EUR. Hlavními upisovateli společností DIG jsou Syndicate 5820 britského pojistného trhu Lloyd’s of London (AmTrust at Lloyd’s), CIG Pannónia v Maďarsku a gibraltarská pojišťovna Acasta European Insurance Co. Ltd.

„Jsme nadšeni dosavadním stabilním růstem a stále před sebou máme řadu nových příležitostí na trzích střední a východní Evropy,“ řekl Andrew Quirke, výkonný a obchodní ředitel společnosti DIG. „Zvýšení investic do našich lidí a projektů spolu se zainteresováním managementu ve Společnosti nám momentálně dává obrovský smysl, vzhledem k tomu, čeho chceme jako tým dosáhnout.“ 

Quirke zároveň poděkoval odstupujícímu generálnímu řediteli Ing. Pavlovi Vojtkovi: „Rád bych poděkoval za jeho vytrvalé vedení, díky kterému jsme dosáhli takového úspěchu, který je v mnoha ohledech i díky silné značce „DEFEND“, kterou roky úspěšně budoval v automobilovém sektoru napříč střední a východní Evropou. Zároveň se těšíme na budoucí spolupráci s Ing. Vojtkem jako s obchodním partnerem v rámci jeho nových zajímavých projektů, ve kterých mu upřímně přejeme mnoho úspěchů.“ 

DIG zaměstnává 43 lidí a je poskytovatelem speciálních pojistných řešení pro automobilový sektor, a likvidátor pojistných událostí, se zaměřením na prodloužené záruky osobních i nákladních vozidel, pojištění GAP a další produkty související s automobilovým trhem. Aktuálně spravuje pojištění ve Velké Británii, Irsku, České Republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku a spolupracuje se sítí více než 1000 automobilových prodejců a více než 250 zprostředkovateli pojištění. 

DEFEND INSURANCE GROUP s.r.o.