01.09.2022

DEFEND INSURANCE GROUP vstupuje na německý trh

Přední administrátor specializovaného pojištění působí již v 8 evropských zemích


PRAHA, Česká republika (1. září 2022) – Po nedávné expanzi do Litvy vstupuje DEFEND INSURANCE GROUP („DIG“) také na německý trh. Jedná se již o osmou zemi, kde tento lídr středoevropského trhu v oblasti doplňkového pojištění pro automobily působí. V Německu nabízí od dnešního dne své prodloužené záruky pro ojeté automobily prostřednictvím strategického partnera, společnosti Driverama, která se specializuje na online obchodování s ojetými vozy. 

DIG expanduje se svojí klíčovou produktovou řadou prodloužených záruk DEFEND Car Protect také na západ a od září je prodává rovněž v Německu. Strategickým partnerem pro tento trh je rychle rostoucí společnost Driverama založená skupinou AURES Holdings, která mimo jiné provozuje síť autocenter AAA AUTO.  

„S AURES Holdings a zejména AAA AUTO spolupracujeme na několika evropských trzích již téměř 20 let a za tu dobu jsme si vybudovali silné partnerství a vzájemnou důvěru, která nám umožňuje přinášet jejich zákazníkům stále lepší pojistné produkty na míru. S radostí jsme tak přijali další výzvu a připravili prodloužené záruky pro klienty jejich online platformy pro obchodování s ojetými vozy Driverama v Německu,“ říká Andrew Quirke, Managing Director DEFEND INSURANCE GROUP. 

Driverama se zaměřuje na online výkup a prodej ojetých vozů. Od otevření své první pobočky v červenci 2021 společnost na německém trhu rychle expandovala a v současnosti tam má již 9 poboček. Těší se také vysoké důvěře zákazníků, která z ní učinila na německém serveru Trustpilot nejdůvěryhodnější platformou pro prodej ojetých vozů. 

„S Driveramou sdílíme podobnou vizi a zaměření na zákazníka a jeho potřeby. Klíčový je pro nás zejména špičkový zákaznický servis a transparentnost a stejně jako Driverama vidíme také budoucnost v online světě,“ doplňuje Andrew Quirke. 

Stanislav Gálik, generální ředitel společnosti Driverama k tomu dodává: „Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s tak zkušeným hráčem jako je DEFEND, který je pro společnost Aures Holdings již mnoho let důležitým partnerem na několika trzích. Věříme, že toto partnerství umožní oběma společnostem dále růst a přinese německým zákazníkům vynikající produkty a skvělý zákaznický servis.“

Prodlouženou záruku DEFEND Car Protect je možné v Německu sjednat pro vozidla až do 8 let stáří a 200 000 najetých kilometrů, což je pro klienty Driveramy, která nabízí vozidla s průměrným stářím 4 let, ideální. Ochranu na úrovni tovární záruky je možné sjednat až na 3 roky. Pojistitelem záruk DEFEND Car Protect je Fortegra Europe Insurance Company Limited s prestižním hodnocením A- od AM Best. Zákazníci se tak mohou i v Německu spolehnout na finanční sílu a kvalitu této přední mezinárodní pojišťovny.  

„Velice mě těší, že v tomto roce vstupujeme s našimi strategickými partnery již na druhý trh a celkově tak působíme již v 8 evropských zemích. Pořízení automobilu je pro jednotlivce i rodiny v každé zemi velké finanční rozhodnutí a naše záruky jim pomáhají minimalizovat riziko, že budou muset v budoucnu platit za drahé opravy vozu, což je v současné ekonomické a geopolitické situaci důležitější více než kdy dříve,“ uzavírá Andrew Quirke. 

O DEFEND INSURANCE GROUP 
Společnosti DEFEND INSURANCE GROUP jsou předními poskytovateli doplňkových pojistných produktů, administrátory pojištění a likvidátory škod se zaměřením na prodloužené záruky, GAP pojištění, pojištění klíčů od vozidla a další inovativní produkty. Misí DEFEND je překonávat očekávání zákazníků poskytováním bezkonkurenčních pojistných řešení a špičkové zákaznické podpory, aby se mohli obávat méně a „Zažívat Více“. DEFEND tak významně přispívá k jejich spokojenosti a loajalitě k téměř 4 000 partnerů napříč Českou republikou, Polskem, Maďarskem, Slovenskem, Rumunskem, Velkou Británií, Litvou a nyní i Německem. Během roku 2022 DEFEND zpracuje více než 400 000 pojistných smluv a 28 000 pojistných událostí. 
 
O Driveramě 
Driverama je nová online platforma pro obchodování s ojetými vozy v Evropě. Driverama je nová značka, koncept a obchodní subjekt, který byl spuštěn a vyvinut skupinou AURES Holdings. Spojuje to nejlepší ze všech kanálů v oblasti obchodování s ojetými vozy – know-how a fyzickou infrastrukturu skupiny AURES Holdings spolu s jejími dlouholetými unikátními zkušenostmi v oblasti sběru a analýzy dat, nástroji strojového učení, umělou inteligencí a vlastními algoritmy.