21.02.2024

Andrew Quirke: DEFEND plánuje expanzi na další evropské trhy

Pojistný trh v oblasti autopojištění v roce 2023 stejně jako v roce předchozím výrazně ovlivňovala inflace a vysoké úrokové sazby. Projevovaly se v dostupnosti nových i ojetých automobilů pro koncové zákazníky i výrazném růstu cen náhradních dílů a práce servisů. K pozitivním jevům patřila stabilizace počtů nových i ojetých vozidel na evropském trhu, i když stále nedosahuje před covidových čísel.

DEFEND INSURANCE GROUP nicméně pokračuje v kontinuálním růstu. Díky technologickému rozvoji v předchozích letech se nám daří rychle expandovat na další trhy a v roce 2023 jsme tak vstoupili do Rumunska, Lotyšska a Rakouska. V tomto roce se chystáme naše působení rozšířit o Estonsko a Bulharsko a budeme tak celkově již na 12 evropských trzích.

Pro B2B trh, který je pro nás stěžejní, připravujeme pro rok 2024 řadu vylepšení našich prodloužených záruk pro nové i ojeté automobily i dalších produktů. Týká se to i pojištění pro elektromobily, která jsme uvedli jako jedni z prvních na trhu. Ruku v ruce s tím jde další technologický rozvoj, automatizace a optimalizace procesů především v oblasti administrace pojištění a likvidace škod. Velkým tématem nejenom pro nás bude umělá inteligence.

Zaměřujeme se také na B2C trh, pro který vyvíjíme produkty pro online prodej, jež představují přidanou hodnotu i pro naši stávající B2B klientskou základnu. V roce 2023 jsme uvedli na pět evropských trhů, ve spolupráci s pojistitelem Lloyd’s, pojištění spoluúčasti půjčeného vozidla DEFEND Car Hire XS. Lze ho sjednat na pár kliknutí na našem portálu defend-online.eu. Nabízí bezkonkurenční limit pojistného plnění i rozsah krytí a výrazně nižší cenu než obdobná pojištění v autopůjčovnách. Velkou výhodou je také jeho flexibilita, která umožňuje sjednání čistě na dny půjčení vozidla, a působnost v prakticky všech zemích světa.

Další novinkou, kterou chystáme pro online prodej, je prodloužená záruka pro elektro vozítka jako jsou stále populárnější elektrokola a koloběžky. Naši klienti se na tento inovativní produkt, který připravujeme s naším hlavním pojistitelem Fortegrou Europe, mohou těšit v první polovině roku 2024.

Inflace a vysoké úrokové sazby tu s námi budou i v roce 2024. Věřím ale, že pro DEFEND INSURANCE GROUP i naše partnery to bude další růstový rok.

Publikováno na odborném portálu o pojistném trhu oPojištění.cz.