28.02.2019

Spolupráce s Lloyd’s Insurance Company S.A. (Lloyd´s Brussels)

Dne 15. 1. 2019 společnost DEFEND INSURANCE oficiálně odstartovala spolupráci s Lloyd’s Insurance Company S.A. (Lloyd’s Brussels).


Po rozhodnutí Spojeného království opustit v březnu 2019 Evropskou Unii se jeden z našich hlavních partnerů, Lloyd‘s of London, od 1. 1. 2019 rozhodl zřídit novou pojišťovací společnost v Bruselu v Belgii, aby i nadále poskytoval pojišťovací služby v EU. Nově založená společnost je plně funkční, je autorizovaná a regulovaná belgickou Národní bankou a upisuje všechna neživotní rizika v Evropském hospodářském prostoru.


Po náročných přípravách, kdy jsme vytvářeli nové pojistné podmínky, smlouvy o spolupráci a další dokumenty, Lloyd´s Brussels začal oficiálně upisovat pojistné produkty DEFEND INSURANCE. Jako Coverholder at Lloyd‘s jsme oprávněni uzavírat pojistné smlouvy a k pojistným smlouvám vystavovat veškerou dokumentaci jménem Lloyd´s.


„Jsme rádi, že můžeme i nadále těžit z odbornosti a finanční spolehlivosti Lloyd’s po Brexitu. Spolupráce DEFEND INSURANCE s Lloyd’s byla nesmírně úspěšná, podařilo se nám díky ní uvést na trh střední a východní Evropy řadu inovativních produktů a velmi se těšíme na nové projekty, které nás s Lloyd’s Brussels čekají,“ říká Managing Director DEFEND INSURANCE GROUP Andrew Quirke.


Zároveň bychom chtěli ujistit všechny klienty, že tyto změny nemají žádný vliv na pojistné smlouvy upsané syndikáty Lloyd’s of London uzavřené v minulosti a závazky z nich vyplívající. Všechna validní pojistná plnění budou nadále vyplácena.