23.08.2022

Umožňujeme prodloužení záruky i u vozů s 6letou tovární zárukou a navýšení km u 7leté

Výrobci aut prodlužují své záruky, ale zároveň je omezují řadou podmínek, takže většina řidičů je nevyužije v plné délce a skončí jim předčasně. Po uplynutí záruky výrobce ztrácí majitel vozu veškerou ochranu, je však možné si sjednat pro vozidlo prodlouženou záruku od DEFEND INSURANCE. Ta nově umožňuje prodloužit ochranu na úrovni tovární záruky pro vozy s až 6letou tovární zárukou a v případě 7leté dokoupení neomezeného počtu najetých kilometrů. Dá se tak efektivně uplatnit například i u značek Hyundai, Renault či Kia.

Pokud si vlastník vozidla nesjedná tzv. prodlouženou záruku, po uplynutí tovární záruky ztrácí veškeré garance a ochranu pro případ selhání některé ze součástek. A není nějak výjimečné, že k poruše skutečně dojde. Náklady na opravy motoru, převodovky, brzd či spojky se navíc běžně pohybují v desítkách tisíc korun a mohou nepříjemně zasáhnout rodinný rozpočet, v současnosti již tak zatížený vysokou inflací a cenami energií.

Prodloužené záruky DEFEND Car Protect DIAMOND a DEFEND Car Protect CRYSTAL od DEFEND INSURANCE prodlužují období, kdy je možné jezdit bez obav z vysokých výdajů na opravy až do 7 let stáří vozu. Je tedy možné sjednat ochranu na další roky i pro vozy s 5letou či 6letou zárukou výrobce, které poskytují na českém a slovenském trhu například značky Hyundai či Renault. U vozů se 7letou tovární zárukou, tedy u značky Kia, je možné dokoupit neomezený počet najetých kilometrů, aby sedmiletá záruka byla skutečně na 7 let. 

„Obraceli se na nás zákazníci, kteří ročně najedou 30-40 000 km a tovární záruku tak zdaleka nevyužijí v celé délce, ale zpravidla jim končí okolo 3. roku. Právě na ně jsme mysleli s neomezeným nájezdem kilometrů u našich záruk i navýšením tzv. TOP UPu, kdy je nově možné prodloužit záruku až do 7 let stáří vozu, což je v Česku, kde řidiči často očekávají, že jim auto vydrží alespoň 10 let, skvělé,“ vysvětluje Andrew Quirke, Managing Director DEFEND INSURANCE GROUP.

Ochrana na míru

Záruky DIAMOND a CRYSTAL začínají běžet okamžikem uplynutí záruky výrobce a poskytují široké krytí pro případ mechanických, elektrických a elektronických poruch. Ochrana je srovnatelná se zárukou výrobce a výhodou je také řada volitelných parametrů včetně délky pojistné doby, limitů pojistného plnění a výše spoluúčasti. Řidiči si je tak mohou přizpůsobit na míru svým potřebám a neplatit nic navíc.

DEFEND navíc u obou programů zjednodušil vstupní podmínky a navýšil maximální možný nájezd kilometrů při vstupu do pojištění. DIAMOND je tak možné sjednat pro vozidla s platnou zárukou výrobce s maximálním stářím 3 let a 100 000 najetými kilometry. U CRYSTALU je možný nájezd až 200 000 kilometrů.

„Úpravy našich záručních programů DIAMOND a CRYSTAL umožňují jejich využití pro širší spektrum vozů a našim partnerům tak přinášejí nové obchodní příležitosti a výraznou konkurenční výhodu. Krytí na úrovni tovární záruky až do 7 let stáří vozidla bez limitu najetých kilometrů významně převyšuje běžný standard a poskytuje našim klientům bezkonkurenční ochranu a klid na cestách. Záruka navíc zvyšuje i zůstatkovou hodnotu vozidla při případném prodeji,“ přibližuje Andrew Quirke.