16.12.2022

Měření emisí i technická neustále zpřísňují. Můžete se však pojistit

Stejně jako technické kontroly se neustále zpřísňuje i měření emisí. Zejména pro majitele starších vozidel, jsou tak čím dál větším strašákem. Nově je však možné si i na emise sjednat pojištění. Společnost DEFEND INSURANCE o ně nedávno rozšířila své pojištění technické kontroly. Řidičům tak nabízí kompletní ochranu pro příští pravidelnou technickou kontrolu a emise. Proč se tento na českém trhu jedinečný produkt vyplatí nejen řidičům ale i jeho prodejcům?

Od 1. ledna 2022 přibyly na STK a stanicích měření emisí opět další povinnosti, které mají zabránit možnému podvádění a zpřesnit měření. Došlo ke změně metodiky i přístrojů na měření tlaku nebo teploty ve výstupu na výfuku, aby nebylo možné vysunout sondu a ovlivnit množství škodlivin. Auta se nově také musí nafotit, aby bylo prokazatelné, že nebylo testováno jiné vozidlo. Zejména pro majitele starších vozů se tak měření emisí i technické kontroly stávají stále stresovější povinností. S českým vozovým parkem, který je pátý nejstarší v Evropské unii a průměrným stářím vozidel 15,6 let, se není čemu divit.

Technickou kontrolu i měření emisí musí ojetá vozidla absolvovat každé dva roky. A na obě prohlídky se vyplatí důkladně připravit, obzvlášť pokud má již auto něco za sebou. Pokud majitel vozu není odborník, zejména u emisí jen těžko odhadne, jak na tom jeho vůz je. Není však nutné vydávat peníze za opravy servisu, aby vozidlo zkontroloval a opravil.

Řidiči si mohou sjednat pojištění, které jim na obě události poskytne finanční ochranu. V případě, že auto příští pravidelnou technickou kontrolou a/nebo měřením emisí neprojde, pojištění zaplatí výměnu či opravu krytých součástek, aby mohl být vůz opět způsobilý k dalšímu provozu. Se stále zvyšujícími se cenami práce servisu i náhradních dílů, které nabírají na obrátkách v důsledku inflace a zdražování energií, tak můžete ušetřit desítky tisíc korun.

Vyvinuto s odborníky na technické kontroly a emise

Pojištění měření emisí je na českém trhu novinkou. Doplnilo pojištění příští technické kontroly, které nabízí exkluzivně skupina DEFEND INSURANCE GROUP, která se specializuje na doplňkové pojištění a další související služby pro automobilový průmysl. Aktuálně působí již na 8 evropských trzích a pojištění technické kontroly a emisí vyvinula společně s odborníky na technické kontroly a emise. Pojištění s příznačným názvem DEFEND Technical Control STK tak kryje všechny důležité součástky, kvůli kterým těmito testy nemusí řidiči projít. Navíc uhradí i poplatky za opakovanou technickou kontrolu a/nebo měření emisí, práci servisu i případný odtah vozidla do servisu, pokud jsou závady natolik závažné, že s ním majitel nemůže z STK odjet.

Komplexní ochrana i zdroj příjmů

„Pojištění technické kontroly získává mezi českými řidiči na stále větší popularitě. Nyní jsme ho rozšířili i o měření emisí a vyslyšeli tak přání našich partnerů i klientů, kteří se stále přísnějších kontrol obávají. Naše pojištění DEFEND Technical Control tak nabízí komplexní ochranu a výrazně snižuje obavy nejen z povinných kontrol, ale i koupě samotných ojetin. Prodejcům tak přináší nejen extra příjem v podobě provizí z pojištění, ale podporuje i ten primární z prodeje vozů. Dalším plusem je i možný příjem z následných oprav pojistných událostí a také zvýšení důvěryhodnosti prodejce,“ přibližuje výhody pojištění DEFEND Technical Control pro obchodní partnery Gabriela Motejzíková, Country Managerka DEFEND INSURANCE GROUP pro Českou republiku.

Ochrana až pro 20 let staré vozy

Pojištění technické kontroly a emisí DEFEND Technical Control lze sjednat až pro 20 let staré vozy se 400 000 najetými kilometry, na které se většina pojištění nevztahuje. Pojištění zahrnuje celou řadu krytých součástek jak pro část technické, tak pro měření emisí a limit pojistného plnění je 50 000 Kč, což je dostatečná částka, aby se majitel vozu nemusel následující kontrolou stresovat ani sahat do své peněženky. U pojištění navíc není žádná spoluúčast ani omezení počtu najetých kilometrů v průběhu trvání pojistné smlouvy.

Individuální přístup a rychlé vyřizování škod

Auto je v současné době pro většinu lidí nepostradatelné, ať už s ním dojíždí do práce nebo ho potřebují například ke svému podnikání. V případě, že vozidlo technickou či emisemi neprojde, je tak pro jeho majitele klíčové, aby se na silnici mohl vrátit co možná nejdříve.

„Uvědomujeme si, že rychlé vyřízení škody a kvalitní zákaznický servis jsou pro naše klienty na prvním místě. Právě v této oblasti tak vidíme hlavní příležitost, jak se odlišit od konkurence a přistupujeme k našim klientům individuálně a snažíme se jejich problém vyřešit co nejrychleji a bez velkého papírování, aby mohli svůj vůz opět využívat k činnostem, které potřebují. Schválení pojistné události tak u nás probíhá ještě ten samý den po dodání dokumentů,“ vysvětluje Gabriela Motejzíková s tím, že v tomto roce se DEFEND blíží zpracování 28 000 škodních událostí a schválil a vyplatil téměř dvě třetiny z nich.

Individuální přístup a kvalitní podporu si mohou užívat i partneři DEFEND. „Samozřejmostí je u nás partnerský přístup a kontinuální podpora našich Key Account Managerů. Umožňujeme však i úpravy našich produktů na míru potřebám konkrétního partnera a jeho zákazníků včetně brandingu s jeho logem pro posílení jeho značky a odlišení od konkurence. Naším cílem je zkrátka, aby vzájemná spolupráce přinášela stabilní a kvalitní výsledky, a to jak po stránce obchodního úspěchu, tak spokojenosti zákazníků,“ uzavírá Gabriela Motejzíková.

Rádi byste začali pojištění technické kontroly a měření emisí nabízet? Neváhejte se nám ozvat na e-mail info@defendinsurance.eu nebo telefonní číslo +420 233 103 111.

Článek vyšel v magazínu Autoservis & Mobilita listopad 2022.