29.09.2020

Komunikace je pro DEFEND klíčová

Oblast pojišťovnictví je vysoce regulovaná a je v ní potřeba dodržet celou řadu pravidel. Klíčová je zejména otevřená a férová komunikace se zákazníkem i obchodními partnery. Co to znamená pro nás v DEFEND INSURANCE?

Pro úspěch našich produktů a služeb je zcela zásadní mít spolehlivé a spolupracující partnery, kteří předají naše know-how koncovým zákazníkům. Aby taková partnerství vznikla je třeba se zaměřit zejména na vzájemnou komunikaci, která pomáhá sdílet stejné hodnoty a vize i vybrat pro zákazníka to nejvhodnější řešení s cílem maximalizovat výnosy z prodeje.

Důkladné proškolení

„S našimi partnery z řad prodejců nových i ojetých vozů, leasingových společností a zprostředkovatelů se pravidelně vídáme a poskytujeme jim o našich produktech maximum informací a podkladů včetně marketingových materiálů,“ říká Country Manager české pobočky DEFEND INSURANCE GROUP Gabriela Motejzíková.

Novinkou je online školící platforma DEFEND LEARNING ACADEMY, která umožňuje důkladné a uživatelsky přívětivé proškolení obchodních partnerů na dálku. Dozví se všechny podstatné informace o produktech DEFEND i o prodejním procesu.

Všechny materiály DLA vychází z našich 25 let zkušeností v oboru a je možné vše upravit na míru jednotlivým obchodním partnerům, čímž se zvyšuje efektivita školení.

Důvěryhodný marketing

Samozřejmostí je také přizpůsobení produktů DEFEND jednotlivým partnerům, což jim umožňuje odlišit se od konkurence. Aktuálně tvoří produkty upravené na míru přibližně 50 % našeho portfolia.

Produkty na míru odráží identitu každého partnera a individuální potřeby jeho klientů. V souvislosti s tím poskytujeme brandované marketingové materiály. Ty nám umožňují unikátní kombinaci, podílet se na budování značky jednotlivých partnerů, aniž bychom ohrozili náš příslib otevřené komunikace. Námi vytvořené materiály pečlivě a srozumitelně vysvětlují výhody produktů pro zákazníky, přičemž nám poskytují jistotu, že jsou klienti informováni správně a nejsou uvedeni v omyl.

Transparentní reporting

Otevřenost a transparentnost je pro DEFEND důležitá ve všech fázích obchodního procesu. Díky online systému iDEFEND mají naši partneři po ruce a na jednom místě všechny informace, které potřebují vědět o pojistných smlouvách i škodních událostech. Součástí je i kompletní reporting, kde partneři naleznou všechna důležitá data týkající se naší spolupráce.

Transparentnost považujeme za klíčovou i směrem k široké veřejnosti, pravidelně proto publikujeme zprávy o činnosti DEFEND a výroční zprávu, kde prezentujeme naše výsledky i plány do budoucna.

Opravdové partnerství

V DEFEND se soustředíme na to, aby naše produkty a služby byly maximálně přínosné pro naše zákazníky i partnery, a to nám pomáhá v dalším růstu. Našeho úspěchu bychom ale nedosáhli bez úsilí o dlouhodobé a funkční partnerství na všech úrovních.