24.02.2023

Andrew Quirke: Automatizace, digitalizace a inovace jsou klíčem k úspěchu

Situace na pojistném trhu v oblasti autopojištění byla stejně jako v řadě dalších odvětví v uplynulém roce komplikovaná v důsledku rostoucí inflace, úrokových sazeb, cen energií a války na Ukrajině, které vnesly do našich životů ještě větší míru nejistoty než odeznívající pandemie COVIDU-19. V první polovině roku 2022 byla poptávka po nových i ojetých vozidlech vysoká, nicméně ve druhé došlu k výraznému útlumu, který budeme pociťovat kvůli ekonomické i geopolitické situaci i v roce 2023.

DEFEND INSURANCE GROUP se nicméně po stránce obchodních výsledků v roce 2022 dařilo a meziročně jsme opět dosáhli růstu. Podařilo se nám to zejména díky pokračujícím technologickým inovacím a automatizaci našich procesů. Na všech našich evropských trzích jsme v průběhu roku 2022 přešli na novou verzi našeho online systému iDEFEND a ruku v ruce s tím jsme také na trh uvedli řadu vylepšení našich produktů – např. naše unikátní pojištění technické kontroly DEFEND Technical Control nově zahrnuje i měření emisí, uvedli jsme na trh také prodlouženou záruku čistě pro elektromobily a u prodloužených záruk celkově zvýšili limity pojistného plnění, aby byly vhodné i pro prémiové vozy.

Budeme dále expandovat

Nový systém pro administraci pojištění nám pomáhá také s expanzí na další evropské trhy. V minulém roce jsme začali působit v Litvě a Německu a v tomto roce budeme expandovat do Rumunska, Rakouska a Lotyšska.

V roce 2023 vidím také velkou příležitost u nedávné změny legislativy reklamací zboží a rostoucím tlaku na jistotu, prověření vozů a záruky. Potřeba chránit se prodlouženou zárukou stoupá v současné situaci, jak na straně prodejců vozidel, tak jejich kupujících.

Budeme pokračovat i v produktových inovacích a zaměření na B2C trh a online prodej našeho pojištění, který jsme vloni spustili. Portfolio našich produktů pro online prodej již brzy rozšíří pojištění spoluúčasti půjčeného vozidla. Klienti tak již nebudou muset uzavírat pojištění přímo v autopůjčovně v cizí zemi, ale vše si vyřídí ještě před cestou v klidu domova a v mateřském jazyce.

Rok 2023 nebude lehký a pravděpodobně nás potká ekonomická recese, nicméně věřím, že v DEFEND INSURANCE GROUP jsme na situaci připravení a budeme pokračovat v dalším růstu i díky našemu skvělému týmu, který se v posledních letech významně rozrostl. Klíč k úspěchu a překonání výzev vidím nejen pro nás v pokračující automatizaci, digitalizaci a dalších produktových inovacích, které budou reagovat na rychle se měnící potřeby klientů a našich partnerů.

Publikováno na odborném portálu o pojistném trhu oPojištění.cz.