16.10.2020

Zákaznický servis: DEFEND INSURANCE je tu pro vás

Kvalita zákaznického servisu ovlivňuje jak současné, tak potenciální zákazníky. V době sociálních sítí se totiž jedna špatná zákaznická zkušenost rozšíří rychlostí blesku. V DEFEND INSURANCE klademe potřeby klientů na první místo a zákaznický servis je pro nás proto prioritou.

Tisíce zákazníků se spoléhají na naše produkty a služby a my jsme vděční za jejich důvěru. To jde však ruku v ruce s velkou odpovědností. Naším hlavním cílem je pomáhat klientům v těžkých chvílích. Proto věnujeme velkou pozornost zákaznickému servisu, který zásadně ovlivňuje celkovou zákaznickou zkušenost a hraje důležitou roli při budování vztahů s našimi klienty.

„Jednou z nejdůležitějších věcí je pro nás pozitivní zkušenost s naší značkou, a to od prvního do posledního okamžiku. Proto i při školení klademe důraz na zákaznické potřeby a zejména kvalitu a rychlost zpracování požadavků,“ říká Jiří Voborník, manažer oddělení pojistných událostí DEFEND INSURANCE GROUP.

Online k dispozici 24/7

Držet krok s požadavky zákazníků je pro každou společnost výzva. Klienti očekávají rychlé a kvalifikované odpovědi, přičemž důležité je pro ně i pohodlí a možnost výběru z více komunikačních kanálů.

Zákazníci nás proto mohou kontaktovat několika způsoby dle jejich preferencí. Kromě klasického e-mailu a telefonní linky, kde je k dispozici mezinárodní tým hovořící 5 jazyky s rychlým a efektivním přesměrováním na vhodného operátora, což má za výsledek kratší čekání v případě naléhavé situace, rozvíjíme i moderní prvky komunikace. Jedním z nich je Live chat na webových stránkách, prostřednictvím kterého se s námi mohou spojit 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

V neposlední řadě nás mohou kontaktovat prostřednictvím obchodních partnerů, kterým poskytujeme pravidelná školení a řadu materiálů, a zákazníci tak vždy mohou očekávat prvotřídní servis jako u nás.

Likvidace pojistných událostí snadno a rychle

Samostatnou kapitolou péče o zákazníky pro nás představují likvidace pojistných událostí, od nichž se výrazně odvíjí spokojenost zákazníků.

„Věříme, že vyřizování pojistných událostí je naší největší příležitostí k odlišení se od konkurence a chceme zákazníky ujistit, že si kupují službu, na kterou se mohou spolehnout, a v případě škody jim pojistitel vyplatí maximální možné plnění,“ dodává Jiří Voborník.

Podařilo se nám urychlit likvidaci a omezit administrativu, abychom se mohli plně soustředit na potřeby zákazníků. Nedávno jsme také spustili online registraci škod, což celý proces ještě usnadňuje.

Důkazem je téměř 18 000 pojistných událostí v 5 zemích, které jsme v minulém roce zpracovali a schválili téměř dvě třetiny z nich. Všechny odsouhlasené pojistné události byli zprocesovány rychle, a většina z nich byla vyplacena během 1 až 6 dnů.

Vizí DEFEND INSURANCE GROUP je být více než jen společnost s nabídkou produktů a služeb. Přinášením jedinečných a inovativních řešení na všech úrovních, včetně prvotřídního zákaznického servisu, usilujeme o to, aby se mohli naši zákazníci méně obávat a ‚Zažívat Více‘. Důvěra klientů je totiž k nezaplacení.