Co je pojištění GAP?

Pojištění GAP je zpravidla využíváno jako připojištění k havarijnímu pojištění.
Zkratka GAP = Guaranteed Asset Protection v překladu znamená Garantovaná Ochrana Majetku. Pojištění GAP bývá nabízeno ve spojení s nákupem nebo financováním automobilu a klientovi je pro případ totální škody nebo odcizení garantováno pojistné krytí do výše původní pořizovací ceny vozidla, případně je klient chráněn proti dluhu vůči leasingové společnosti nebo bance.

Proč potřebuji pojištění GAP? Stojí pojištění GAP za to?

Většina z nás nedokáže předpovídat budoucnost, ale jedno je bohužel jisté – krádeže aut a dopravní nehody se dějí denodenně.

Věděli jste, že:

 • ..v průměru je v České republice hlášena dopravní nehoda každých 6 minut?*
 • .. hmotné škody vzniklé na vozidlech z dopravních nehod ročně přesahují 4 900 milionů Kč?*
 • .. v průměru je v ČR ukradeno vozidlo každou hodinu a k majitelům se jich vrátí zpět jen necelých 20%?*
 • ..krupobití a povodně v srpnu 2010 znehodnotily na 18 000 motorových vozidel?*
 • .. cena nového automobilu může v prvních 5 letech od uvedení do provozu klesnout i na 50% své původní pořizovací hodnoty?

My platíme to, co standardně neplatí havarijní pojišťovna.


*Zdroj: MVČR a ČAP

Která varianta pojištění DEFEND Gap je pro mě nejvhodnější?

Ne vždy je nejlevnější možnost i tou nejvýhodnější a nejdražší možnost tou nejlepší. Je třeba se pečlivě podívat, jakému riziku jste vystaveni a podle toho vybrat pojistné krytí.

 • Kupujete drahé vozidlo v hotovosti nebo na úvěr a chcete mít jistotu, že když o něj přijdete, budete si moct koupit za stejnou cenu jiné?
  DEFEND Gap MAX je ten pravý.
 • Pořizujete auto na operativní leasing a nechcete se v případě krádeže/totální škody dostat do dluhu vůči leasingové společnosti? Pak je pro Vás nejlepší volbou DEFEND Gap LEASE.
 • Jste zkušený řidič, parkujete vůz v garáži, ale obáváte se pirátů silnic? DEFEND Gap MINI je tu pro Vás.
 • Nevíte, proč byste kromě auta měli přijít i o své peníze za spoluúčast na havarijním pojištění? Doplňte varianty 1) a 2) produktem
  DEFEND Gap XS (krytí spoluúčasti z havarijního pojištění).

Prodávám vůz, který mám u Vás pojištěný. Lze pojistnou smlouvu DEFEND Gap převést na nového vlastníka?

Bohužel to v případě prodeje vozidla není možné.
Pouze ve výjimečných případech převodu vlastnictví, které jasně definují Všeobecné pojistné podmínky pojištění DEFEND Gap, lze pojistnou smlouvu převést na nového majitele (např. převod mezi rodinnými příslušníky se shodným trvalým bydlištěm, převod z pozůstalosti, převod v rámci rozvodového řízení).

Kdy a kde je možné DEFEND Gap sjednat?

Pojištění DEFEND Gap lze sjednat do 120 dnů od nákupu vozidla (od data na faktuře/kupní smlouvě za vozidlo) prostřednictvím obchodníka, u kterého vozidlo kupujete (pokud má s námi uzavřenou smlouvu o spolupráci), nebo u některého z našich spolupracujících pojišťovacích makléřů. V případě zájmu o pojištění DEFEND Gap, zatelefonujte, prosím, na naši info linku +420 233 103 111 nebo nám pošlete email na info@defendinsurance.eu.

U které pojišťovny musím mít sjednané havarijní pojištění, abych mohl/a uzavřít DEFEND Gap?

Vaše vozidlo může mít uzavřené havarijní pojištění u kterékoliv pojišťovny v České republice, která poskytuje havarijní pojištění motorových vozidel. Ujistěte se však, že Vaše havarijní pojištění kryje všechna rizika totální škody a odcizení, která chcete, aby byla kryta pojištěním DEFEND Gap.

Pouze v případě varianty pojištění DEFEND Gap MINI není havarijní pojištění podmínkou pro sjednání.

Mohu v průběhu pojistné doby pojištění DEFEND Gap změnit havarijní pojišťovnu?

Ano, havarijní pojišťovnu lze v průběhu pojištění DEFEND Gap nejen změnit, ale můžete i upravit pojistnou částku na aktuální obecnou cenu vozidla. Pozor! V případě, že by pojistné smlouvy Vašeho havarijního pojištění na sebe okamžitě časově nenavazovaly, pojistná smlouva DEFEND Gap sice stále platí, ale nekryje Vás v období, kdy je havarijní pojištění přerušeno.