20.07.2018

DEFEND INSURANCE GROUP pokračuje v dynamickém růstu

DEFEND INSURANCE GROUP se i ve druhém čtvrtletí roku 2018 daří naplňovat dlouhodobou strategii rozvoje společnosti a posílení pozice na pojistném trhu automobilů ve střední a východní Evropě. V meziročním srovnání došlo ve druhém čtvrtletí k nárůstu nově uzavřených smluv o 26%.

Ve druhém kvartálu letošního roku pokračujeme ve vynikajícím tempu růstu a překonali jsme historický milník 9 500 uzavřených smluv za měsíc v regionu střední a východní Evropy. Celkem naše skupina za druhé čtvrtletí zaznamenala téměř 38 000 pojistek v rámci celé Evropy a jednalo se tak o nejúspěšnější čtvrtletí skupiny DEFEND INSURANCE.

Důležitým aspektem našeho úspěchu je pro nás růst ve všech zemích a napříč produktovým portfoliem. Na tomto růstu se podílelo Česko 23 %, Maďarsko 55 %, Polsko 109 % a Slovensko 19 %. Celkové hrubé upsané pojistné za poslední 3 měsíce činí 14 000 000 €.

„Ve druhém čtvrtletí došlo k nárůstu nově uzavřených smluv o 18 % oproti prvnímu. To předčilo naše očekávání z počátku tohoto roku, kdy jsme odhadovali zhruba 15% nárůst,“ komentuje úspěch generální ředitel společnosti Andrew Quirke.

Podařilo se nám také zhodnotit dlouholeté zkušenosti a naplňovat náš dlouhodobý cíl zvyšování zájmu o pojištění, které nespadá do kategorie prodloužených záruk. „Od našeho představení pojištění GAP pro vozidla s alternativním pohonem v únoru 2018 jsme zaznamenali zrychlení meziročního růstu uzavřených pojistek DEFEND Gap. Opět se tak potvrdilo, že naše programy nereagují pouze na aktuální trendy na pojistném trhu, ale v mnoha ohledech právě my s našimi inovativními a flexibilními řešeními určujeme směr,“ dodává Andrew Quirke.

Slovenská pobočka zároveň představila novinku DEFEND Gap +1, pojistný program pro klienty, kteří mají uzavřené pojištění GAP v jiné pojišťovně na 1 rok zdarma. Hlavní výhodou tohoto produktu je, že vozidlo nepodléhá novému oceňování, ale smlouva se uzavírá na původní pořizovací cenu vozu.

Do 2. pololetí vstupujeme s výrazným optimismem, i díky začátku spolupráce s Polskými společnostmi Millennium Leasing, Cofidis Polska a Pol-Mot Auto. Věříme, že tyto i další nové spolupráce přispějí k posílení naší společnosti a i nadále si udržíme dvojciferný růst.